Turnaje

 

 

V sobotu 21. září se na prosluněné Letné odehrálo jedenácté M ČR ve Free croquetu. Slabší účast poznamenala paraelní akce Zažít město jinak, kdy tradiční účastníci turnajů, propagovali svůj prostor Bulmex. Ti, kdo se rozhodli, si zpříjemnit den kroketem, ale rozhodně nelitovali.

 

V hlavním turnaji jednotlivců obhajoval titul z loňského roku Petr Vocetka, ale úřadující mistr tentokrát neměl svůj den a neprošel ani do druhého kola. Turnaj se hrál na tři kola a ve finále se představila tato šestice hráčů: Jan Čmiko, Thomas Reichelt, Martin Barjaktarevič, Pavel Svoboda, Tomáš Votruba a Vít Martinec. Finálové obsazení bylo v případě Víta Martince a Pavla Svobody poměrně očekávané, ale zbylé kvarteto bylo ve finále buď poprvé, nebo po hodně dlouhé době. Martin Barjaktarevič se do finále doslovala prokousal, když o svých postupech do dalších bitev, rozhodoval až v rozstřelu proti Janu Novotnému a Martinu Doušovi.

 

Finále bylo nakonec velmi těsné, ale z vítězství se po roce opět radoval favorit favoritů Vít Martinec. Martin Barjaktarevič to dotáhl na druhé místo, které je zatím jeho největším individuálním kroketovým úspěchem. Třetí příčku obsadil Tomáš Votruba, který hraje Free croquet teprve rok, nicméně poctivý trénink, píle a disciplína začala nést ovoce a za předvedenou hru během celého dne sklidil uznání a chválu mnoha zkušenějších hráčů.

 

Turnaj jednotlivců i turnaj poražených ovládl Vojta Martinec. Mistrovský titul v soutěži žen si zajistila Veronika Davidová. Největší ovace z celého dne však sklidila Jiřina Brdková. Její výkon v jedné z nejpopulárnějších fun kroketových disciplín – čáře, byl naprosto bezchybný a oceněn velkými ovacemi všech přítomných. Všem vítězům gratulujeme, ostatním děkujeme za účast a pomoc při úklidu.

 

 
 
 
 
close
close
loading