Turnaje

 

V sobotu 22. září se konalo na Letné desáté M ČR ve Free croquetu. Poslední letní den se obešel bez tropů, ale i bez deště. Zkrátka ideální kroketové počasí pro čtyřicítku hráčů, kteří se rozhodli si sobotní den zpříjemnit kroketem.

V hlavním turnaji jednotlivců obhajoval titul z loňska Vít Martinec a ani tentokrát nechyběl v nabitém startovním poli. Naopak pracovní povinnosti nepustily na turnaj Martina Zabavského, který by patřil ke žhavým kandidátům na titul. Turnaj se hrál na tři kola a ve finále se představila tato šestice hráčů: Vít Martinec, Michal Zikmund, Tomáš Cagášek, Petr Vocetka, Viktor Neupauer a Josef Souček. Víťa nezačal hru za obhajobou nejlépe a dlouho se trápil s první brankou, kterou si dal i sám trestně, ale pak nasadil k velké stíhací jízdě a postupně dohnal do té doby vedoucího Petra Vocetku a Tomáše Cagáška. Ti nakonec zavřeli jako první (červená a žlutá koule), ale ve hře ještě byla koule Michala Zikmunda (modrá) a (černá) Víta Martince. Byť jejich pozice byly o mnoho obtížnější, ani oni se nemýlili a dotkli se cílového kolíku ve stejném kole.

Čtyři rozstřely ve finále M ČR, tak to tu tedy ještě nebylo. Následoval los o barvu koule a následně průjezd brankou číslo jedna hráčů Vocetky a Zikmunda. V tento moment bylo jasné, že tentokrát nejúspěšnější hráč Free croquetových turnajů dosáhne maximálně na třetí místo, ale i to se nakonec nestalo. Petr Vocetka využil své šance a po mnoha druhých a třetích místech se mu podařilo zvítězit v kroketovém turnaji té nejvyšší kategorie. Blahopřejeme. Na Michala Zikmunda zbylo opět druhé místo, které má jaksi předplacené. Alespoň částečně si pak spravil chuť v čáře, kterou vyhrál. V ženách kralovala Martina Martincová a v juniorech její syn Vojta.

Všem hráčům děkujeme za účast a firmě italskehodovani.cz za chutnou cenu pro vítěze.

 

 
 
 
 
close
close
loading