Turnaje

 

 

První říjnovou sobotu se hráči kroketu sešli v pražské Stromovce, kde se konalo III. MČR ve Free croquetu.  Drobnou komplikací bylo protipovodňové cvičení, které se ten den v prosluněné Stromovce konalo. Na čtyřicet hráčů bojovalo o tituly mistra republiky v hlavní open disciplíně, ženském a juniorském turnaji.

Titul obhajoval Martin Budil a nevedl si vůbec špatně, když se mu podařilo postoupit až do finále. Tam mu sekundoval Michal Zikmund, Martin Třešňák, Petr Vaněk a ženské duo Laděna Málková a Martina Martincová. Právě poslední jmenovaná prožila finále, na jaké se jen tak nezapomíná.  Poté, co se jí a jejímu synkovi přihodila při válení sudů nezáviděníhodná příhoda s psím exkrementem, se po nucené pauze vrátila na hříště a potvrdila rčení, že lejno štěstí přináší. Turnaj suverénně vyhrála a dokonale tak zastoupila svého manžela, který se radoval z titulu v nultém a prvním ročníku MČR. Druhé místo vybojoval Petr Vaněk a třetí místo první muž letošního žebříčku Michal Zikmund.

Do ženského turnaje se zapojilo třináct hráček. Díky účasti Laděny Málkové v hlavním turnaji se dívčí zápolení protáhlo, a finále se dohrávalo až do západu slunce, což bylo nepříjemné zejména pro Zuzanu Takácsovou hrající s černou koulí. Nejlepší ženou pro rok 2011 se stala Erika Matusová, druhá skončila Anna Součková a třetím místem potvrdila kvalitní formu již zmiňovaná Laděna Ajča Málková.

Šestičlenné zastoupení měla juniorská kategorie, kde desetiletá Veronika Zabavská potvrdila formu z předešlých turnajů a zajistila si juniorský titul mistra republiky, který má v budoucnu ještě možnost mnohokrát obhájit. Druhé a třetí místo patřilo rychle učícím se nováčkům na Free croquetovém okruhu – Viktoru Neupauerovi a Dominiku Strnadovi.

První místo v bodování sezony 2011 patří po zásluze Michalu Zikmundovi, druhý skončil Vít Martinec a třetí Josef Souček. V ženách byla nejlepší úřadující mistryně republiky Martina Martincová a v juniorech Veronika Zabavská. Objevem sezony byl organizátory zvolen Libor Sedláček. Blahopřejme.

Městské části Prahy 7 děkujeme za vstřícnost při přípravě našeho kroketového svátku a těšíme se na další úspěšnou spolupráci.

Až se trávníky opět zazelenají, se všemi se těšíme na další ročník Free croquetu. Přesné termíny budou zveřejněny na počátku března.

 

 
 
 
 
close
close
loading