Turnaje

 

 

Po jarní Stromovce a několika odehraných kolech prvního ročníku Free croquetové ligy se hráči kroketu utkali na Barochově v rámci Summer tour I. Kromě kroketu se hrál i fotbálek a premiérově i turnaj ve střižbě.  Na rozdíl od minulého roku nám počasí po celý víkend relativně přálo, i když finálové klání muselo být kvůli bouřce přeloženo na druhý den, s čímž všichni finalisté souhlasili.

Na start se postavilo tentokrát 44 hráčů a hráček ze všech koutů republiky. Pro havířovské kvarteto v čele s Lukášem Kočnarem to byl první turnaj ve Free croquetu, a jistě ne poslední. Poprvé se na turnaji představila koule růžové barvy, která je sedmou oficiální barvou a slouží v případech, kdy je zapotřebí, aby pro urychlení celého turnaje hrálo v jedné či dvou hrách sedm hráčů.

Z každé skupiny postupovali tři hráči a to až do finále. Turnaj se obzvláště vydařil hráčům CZH CROQUET CLUB, když z pěti zúčastněných, se hned čtveřice probojovala až do finále. Obhájce loňského prvenství Petr Hruška skončil ve čtvrtfinále a i další favorité pohořeli. (Fuchs, Zikmund, Martincová, Vocetka a další)

Je třeba říci, že díky lize se hráči prudce zlepšují, což je patrné především v taktikách. Je jasné, že týmové sympatie hrají roli, ale je třeba mít na paměti, že na turnaji jednotlivců hraje každý sám za sebe.

Pro předčasně vypadlé a nově příchozí byl připraven Looser cup, ve kterém překvapivě dominoval Zdeněk Bartoška.

V nedělním finále se představili tito hráči: Veronika Zabavská, Soňa Červinková, Martin Zabavskyj, Martin Barjaktarevič (všichni CZH CROQUET CLUB), dále pak Vít Martinec (Bat Stinger) a Radko Neupauer (FCK KOLONKA). Tři hráči, kteří již v minulosti finále hráli a tři, co v něm ještě nikdy nebyli.

Papírovým favoritem finále byl Vít Martinec, ale týmová nadvláda se projevila a ani velezkušený Víťa nedokázal čelit týmové strategii, která měla za následek, že na něj zbylo třetí místo. Do finálového rozstřelu se propracoval Martin Zabavskyj s dcerou Veronikou a co by to bylo za tátu, kdyby nenechal svého potomka vyhrát, že?

Stalo se a jedenáctiletá Veronika přepsala historii. Stala se teprve druhou ženou a vůbec prvním juniorem, kterému se podařilo zvítězit. Díky své účasti v hlavním turnaji si nemohla zahrát juniorský turnaj, jenž se stal kořistí Viktora Neupauera, ale litovat jistě nemusí, když vyhrála Free croquetovou sadu, pohár pro nejlepšího hráče turnaje, putovní pohár a putovní růžový maxi kolík pro nejlepší ženu.

Zabu zase může těšit, že svoji druhou účast proměnil ve druhé finále a bodový zisk 180 bodů ho řadí do první trojky letošního žebříčku. (1. místo Martin Barjaktarevič 200 bodů, 2 – 3. Veronika Zabavská, Martin Zabavskyj  180 bodů další pořadí viz. žebříček).

V nedělním fun turnaji losovaných dvojic zvítězila Lenka Chalupová společně s Martinem Třešňákem. Druhé místo obsadil Vít Martinec se synem Vojtou.

Všem hráčům děkujeme za účast a pohodový víkend, zaměstnancům areálu Barochov za perfektní služby a se všemi se těšíme na viděnou 25. srpna na koupališti Vyžlovka, kde se odehraje poslední turnaj kategorie A před Mistrovstvím republiky ve Free croquetu.

jo-ska

 

 

 
 
 
 
close
close
loading