Turnaje

 

Poslední červencový víkend přivítal idylický areál Barochov u příležitosti Summer tour I. hráče Free croquetu a fotbálku. Tentokrát, vůbec poprvé za tři roky, počasí kroketu hrubě nepřálo. Od soboty pršelo a pršet nepřestalo po celý víkend. I přes zoufalé počasí se turnaj uskutečnil a vzhledem k počasí byla účast až neuvěřitelná. Třicet hráčů v hlavním turnaji nelenilo, navlékli pláštěnky, bundy a šlo se na to.

Systém byl tentokrát vzhledem k počasí hodně přísný a z pěti čtvrtfinálových šestic, postupovali pouze dva nejlepší, kteří se dotkli cílového kolíku jako první. Semifinále si pak zahrálo celkem deset hráčů ve dvou skupinách, z nichž postupovala do finále šestice.  Tvrdé síto zapříčinilo, že se v dalších kolech neobjevili takový hráči jako úřadující mistr republiky Martin Budil či vítěz posledního turnaje Michal Zikmund. Nejlepším juniorem a zároveň nejlepší ženou se stala semifinalistka Barbora Zabavská, která se zúčastnila turnaje ve Free croquetu vůbec poprvé a na pomyslném trůnu pro nejlepšího juniora vystřídala svojí mladší setru Veroniku.

Do deštivého finále se probojovala tato šestice:  Petr Vocetka, Libor Sedláček, Vít Martinec, Petr Hruška, Michal Drábek a Josef Souček.  Tragicky ho rozehrál Michal Drábek, který vlastním přičiněním absolvoval zrádnou branku číslo jedna celkem čtyřikrát a nemohl tak pomýšlet na lepší než dělené páté místo. Velmi dobře naopak začal Petr Vocetka, ale několik taktických chyb kolem středového kolíku a trefená trestná sedmička mu vynesla taktéž páté místo. Čtvrtý se umístil prozatím nejlepší nováček této sezóny Libor Sedláček, který podává na každém turnaji standardní výkony.  O druhé a třetí místo si to v rozstřelu střihli Martinec se Součkem, když úspěšnějším byl první jmenovaný.

A kdo, že byl první? Pozorný čtenář už jistě ví. Ano, byl to Petr Hruška. Pravidelný účastník kroketových hrátek poprvé přemohl hlavu a dokázal svůj um zúročit i mimo trénink. Už samotný postup do finále byl zatím jeho nejlepším výsledkem a první místo velkým překvapením i pro něj samotného. Pokud by se vypisoval kurz na vítěze, rozhodně by k favoritům nepatřil. Každopádně gratulujeme vítězi, děkujeme všem zúčastněným, jste držáci, a na další díl Summer tour 20. až 21. 8. Na Vyžlovce objednáváme vlídnější počasí.

 

 
 
 
 
close
close
loading