Turnaje

Koncem léta se již počtvrté sešli hráči a hráčky kroketu na koupališti Vyžlovka, aby bojovali nejen o novou Free croquet sadu, ale případně i o celkový triumf ve víkendové soutěži IRON MAN 2012. Kromě fotbálku a kroketu se letos po dvou letech hrál beach voleyball a vyžlovskou premiéru měla také střižba.

Do hlavního turnaje se tentokrát za ideálního počasí přihlásilo 49 hráčů. Na pěti drahách se z časových důvodů hrálo od druhých kol pouze na osm branek, což se ukázalo jako prozíravé a všechny turnaje se tak podařilo odehrát za denního světla.  Tratě nebyly na extrémní možnosti Vyžlovky nikterak složité. Tedy pokud se do jejich stavby nenahrnul Big Head ze Strážců Vesmíru. Jeho záliba v komplikovaných, vzájemně se překrývajících brankách je již mezi hráči pověstná a jeho rukopis na první pohled rozeznatelný.

Pokud bychom vyhlašovali na turnaji Smolaře dne, vyhrál by Jan Bazika, který měl úvodní partii skvěle rozjetou a pádil na osmičku, zatímco ostatní se chystali trefit kolík. Bohužel pro Baze se v této fázi hry ukázalo, že trefený kolík, za kterým jsem ho já i všichni ostatní tupě následovali, byl ve skutečnosti kolíkem startovacím/cílovým. Bazimu nezbylo nic jiného, než se vydat projet sedmičku a šestku směrem zpět a trefit ten správný - středový kolík. Tato hra byla nakonec konečnou i pro mě, jako obhájce loňského vítězství. Hůře z okruhu deseti favoritů (viz. žebříček Super.CZ) nikdo neskončil.Ze skupiny zaslouženě postoupily tři ženy v tomto pořadí (Lenka Chalupová, Veronika Dacia a Barunka Hrušková.

Finálová šestice byla tentokrát různorodá a dva zástupce (Martinec, Drábek) měl ve finále pouze tým Bat Stinger. Domácí tým Vyžlovka měl želízko v ohni v podobě kapitána týmu Michala Zikmunda.  Mezi finalisty potřetí v sezoně nechyběl Martin Zabavskyj, jenž se dostal do čela letošního žebříčku a s předstihem si pravděpodobně zajistil titul nováčka roku. Pro Jaroslava Michala a Tomáše Cagáška to byla vůbec první účast ve finále a páté místo mezi elitou je jistě dobrým počinem před blížícím se MČR.

Čtvrtou pozici nakonec obsadil Michal Drábek, jenž obhajoval třetí místo z loňského roku, což se v plovoucím žebříčku rovná zanedbatelných -20 bodů. Třetí místo získal  domácí Vodouch jenž si naopak v Super.cz oproti loňskému výsledku  polepšil o 40 bodů. Druhé místo z Barochova opět obhájil Zaba z CZH Croquet Club a s celkovým ziskem 300 bodů prozatím vládne letošnímu žebříčku. Pokud se mu zadaří i 6. řijna ve Stromovce, stane se i leadrem sezony 2012.

Vítězem se po dvouleté odmlce na stupni nejvyšším stal Vít Martinec. Díky pátému vítězství ve  Free croquet tour si upevnil pozici nejúspěšnějšího hráče v pětileté historii FCT.  Nejlepší ženou se stala semifinalistka Soňa Červinková a nejlepším juniorem Viktor Neupauer, který uspěl i v neděli v náhodném losu s Vocťourem. První turnaj, byť Looser Cup, vyhrál Jakub Čmiko. Blahopřejeme!

Vít Martinec díky super výsledkům v kroketu, slušné střižbě, beach voleyballu, nějakému tomu bodu z fotbálku a 100 bodové bonifikaci za účast v šesti ze sedmi turnajů, nakonec o pouhých pět bodů zvítězil v celkovém hodnocení IRON MANa 2012 a převzal tak žezlo po Martinu Budilovi.

Děkujeme všem, kteří se na letní zábavě na Barochově a Vyžlovce podíleli. Speciální dík za Vyžlovku patří Big Headovi. a Cagimu. Ti dotáhli mocnou aparaturu a světla, jako kdyby měly Tři Sestry hrát na Vyžlovce o týden dřív. Hrál totiž DJ VOCI. Opět nezklamal a pouštěl hity, co se tolik líbí...

Se všemi se těšíme na viděnou v sobotu 6. října na IV. ročníku MČR ve Free croquetu na tradičním místě ve Stromovce, kde se odehraje závěrečný turnaj kategorie A pro rok 2012. Finalisté čelovky s sebou! Více informací naleznete na www.croquet.cz v sekci turnaje -  plánované.

Připomínáme adeptům na čelní umístění v žebříčku, že se na MČR bodují turnaje jeden a půl násobkem, takže je zatím vše otevřené.