Turnaje

 

Iron Man - Vyžlovka

Na konci léta se na koupališti Vyžlovka odehrál šestý ročník stále populárnějšího Iron Mana, do kterého během víkendu zasáhlo celkem sto účastníků.  Kromě Free croquetu a fotbálku, se hrál beach, kubb, střižba, ping pong, dovednostní disciplíny (střelba na kolík, čára, kopaly se penalty) a neplánovaně měla premiéru soutěž v karaoke, kde mezi tuctem soutěžících jednoznačně triumfoval Jan Panki Svárovský s předělávkou od Las Ketchup. Vítězná píseň zde.

Náročný víkend čítal dohromady dvanáct disciplín. Pokud by byl bodový součet nerozhodný, rozhodovalo plavání.  Účastníkům nejméně sedmi disciplín byl započítán zasloužený bonus sto bodů a bojovalo se až do samotného závěru. Nakonec zvítězil Josef Eger, jenž oprášil své tři roky staré vítězství o 17 bodů před obhájcem loňského prvenství Martinem Doušou. Nejlepší ženou byla Veronika Davidová, která obsadila celkové čtvrté místo, což bylo historicky nejlepší umístění zástupkyně něžného pohlaví.

Sobotní Free croquet patřil vůbec k nejobsazenější disciplíně. Na šedesátku účastníků čekalo osm drah, které díky příznivému počasí (nepršelo, nepražilo) mohly být rozesety po celém areálu koupaliště. Nemilosrdným sítem prvních kol neprošlo hned několik spolufavoritů (Martina Martincová, Tomáš Cagášek, Josef Souček, Jan  Bazika) a zrodilo se hned několik překvapení v podobě premiérových účastí ve finále (Daniel Janauer, Miroslav Stezka, Veronika Davidová).

Kromě již zmíněné trojice se do finále probojoval Martin Budil, Jan Čmiko a Michal Zikmund.  Šest hráčů – šest členů různých týmů znamenalo, že o nějakém velkém bratříčkování tentokrát nemohla být řeč, i když i zde se jisté vazby najdou.

Třetí letošní účast ve finále proměnil Michal Vodouch Zikmund po dvou druhých místech konečně v místo první a po Vítu Martincovi je teprve druhým hráčem, kterému se podařilo zvítězit třikrát na turnaji kategorie A a vstoupit do prestižního Triple gold clubu. Triumf je to o to sladší, že se mu podařilo zvítězit poprvé na domácí půdě. Pokud se nestane něco nečekaného, vypadá to, že o nejlepším hráči letošní sezony je rozhodnuto.  Pro Martina Budila je druhé místo návratem do TOP 10 bodování Super CZ a pro Veroniku Davidovou první velkou medailí z kroketového turnaje.  Nejlepším juniorem se stal Viktor Neupauer před Ondrou Martincem a Jakubem Rypanem. V nedělních technických disciplínách si ve střelbě na kolík nejlépe počínal zdatný golfista Martin Zabavskij a v čáře ještě zabojoval o celkový triumf v Iron Manu Martin Douša.  Blahopřejeme.

Fotky z letošního Iron Mana, konečné bodování a vítěze dalších disciplín naleznete zde

Rozuzlení letošní sezony nám již za nedlouho (27. – 28. 9.) nabídne VI. M ČR na Vyžlovce, kde bude titul mistra republiky v jednotlivcích obhajovat Pavel Svoboda. Premiérově se bude hrát v neděli turnaj dvojic, tak neleňte a už shánějte spoluhráče. A pro jistotu, připravte si písničku na večerní karaoke...

 
 
 
 
close
close
loading