Turnaje

 

Druhý díl českého poháru ve Free croquetu  se hrál na Barochově.  Po Dobrušce, kde nebyl problém trefit kouli na deset metrů, byl terén na Barochově o poznání složitější.  Trávník však byl i zde pečlivě zastřižen a v krásném počasí si 55 hráčů v hlavním turnaji hru opravdu užilo. Vítězství obhajoval Radek Neupauer a ač říkal, že nezaslouženě, ve finále opět nechyběl.  Spolu s ním se do šestičlenného finále po třech kolech probojoval tradičně i kapitán Vyžlovky Michal Zikmund. Ve finále nechyběla ani jeho stále se lepšící spoluhráčka Lucie Soukupová. Dále pak Jakub Čmiko, Martina Martincová a Lukáš Kočnar.

Z této sestavy se hlavní turnaj jednotlivců podařilo vyhrát třem hráčům: Martincová, Zikmund, Neupauer. Další trojice věřila v premiérové vítězství. Velmi dobře začal Jakub Čmiko, ale zhruba v polovině trati byl po drobné chybě dostižen zkušeným a finálovými účastmi otřískaným Zikmundem, kterému chybí jedno vítězství, aby vstoupil do prestižního Free croquetového Triple gold clubu, kde je zatím pouze Vít Martinec.

Jak už to tak ve finále bývá, být první je velmi ošemetné, protože vás ostatní hráči nahánějí, kde jen mohou a ostatní je povzbuzují, aby vám ideálně dali nějakou tu trestnou branku. Ač se snažíte sebevíce, být neviditelný zkrátka nejde a ani všemi mastmi mazanému Vodouchovi se to nepodařilo. Inu stalo se a k cílovému kolíku dojela hned trojice hráčů. Jakub Čmiko, Michal Zikmund a černá koule Martiny Martincové. Bylo tedy jasné, že se přepisuje historie a do finálového rozstřelu poprvé šli tři hráči.  Mezitím se ještě bojovalo o čtvrté místo, které nakonec v rozstřelu vybojovala Lucie Soukupová.

Branka číslo jedna byla vzdálena zhruba deset metrů. Trefit jí nebylo nemožné, ale jistota to rozhodně nebyla. Koule se před rozstřelem losovaly. První v pořadí Michal Zikmund volil přihrávku. Martina Martincová zvolila strategii hop nebo trop.  Branku prvním úderem projela, na což třetí v pořadí Jakub Čmiko odpověděl nepovedeným úderem a o vítězi bylo rozhodnuto. Vodouch si opět připsal druhé místo a pro Čmika zbyl bronz. Je pozoruhodné, že kapitán týmu Strážci Vesmíru (úřadující mistři kroketové ligy) byl vůbec prvním z početného týmu, komu se podařilo se umístit na stupních vítězů v soutěži jednotlivců.  Martina Martincová opět dokonale zastoupila svého manžela, který nečekaně vypadl již ve čtvrtfinále, a připsala si po titulu mistryně republiky druhé prvenství na Free croquet tour. Gratulujeme.

 

Pohodový víkend zakončil v neděli ještě turnaj náhodného losu, kde se z vítězství zaslouženě radovala dvojice Michal Zikmund – Jakub Rypan.   Se všemi se těšíme 22. až 24. 8. na Iron Mana na Vyžlovku, kde pro všechny účastníky bude připraven bohatý, nejen kroketový program.  Fotky z Barochova a podrobné informace o následujícím turnaji naleznete zde.

 
 
 
 
close
close
loading