Turnaje

 

Kroketová sezona 2010/2011, co se „áčkových“ turnajů týče, pomalu končí a posledním testem před Mistrovstvím ČR ve Free croquetu byl koncem srpna turnaj na koupališti Vyžlovka, kde o týden později vystřídal kroket koncert Tří sester. Vyžlovka i tentokrát nezklamala a slunečné počasí provázelo účastníky druhého dílu Summer tour – Iron man po celý víkend a jedinou nepříjemností tak byly pichu lačné vosy.  V hlavním turnaji se představilo celkem 36 hráčů, což vzhledem k ideálním podmínkám a místu nebylo až tak závratné číslo, nicméně se další hráči připojili v odpoledním Looser cupu či nedělním premiérovém turnaji náhodného losu dvojic.

Slunné počasí evidentně nevyhovovalo minulému vítězi deštivého turnaje na Barochově Petru Hruškovi a svojí pouť za obhajobou ukončil už v prvním kole, ze kterého postupovala do semifinále trojice hráčů.

Nejlepší ženou byla i tentokrát juniorka Zabavská. Ne Bára, nýbrž její desetiletá sestra Veronika, která se postarala i o nejemotivnější zážitek celého víkendového kroketového zápolení, když zhruba z osmi metrů dokázala na složitém terénu v kopci trefit kolík a tímto fantastickým úderem si vynutit rozstřel s dosavadním leadrem letošních tabulek  Michalem Zikmundem o postup do finále.  V tu dobu sledovala její počínání zhruba dvacítka  krokeťáků a krokeťaček, jež po tomto úderu svorně zařvali radostí, jako kdybychom vítězným gólem v baráži postoupili na mistrovství Evropy ve fotbale na Ukrajině a v Polsku.

 Rozstřel nakonec domácí Vodouch k nelibosti většiny fanoušků Verči  zvládl a postoupil do finále, kde se potkal s  Michalem Drábkem, Vítem Martincem, Martinem Budilem, Liborem Sedláčkem a Josefem Součkem. 

Posledně jmenovaný se v úvodu finále dostal do zajímavého úniku, ale u branky číslo pět byl dostižen dvojicí Martinec, Drábek. Druhým jmenovaným záhy nemilosrdně odkrokován a na pět úderů bezpečně odmlčen od dění vpředu startovního pole.

Další průběh kroketového finále naznačoval, že si Vít Martinec jede pro další triumf a obhajobu 160 bodů z loňska, což nelibě kousal Souček. Nezabalil to, a několika vydařenými údery v řadě mezi brankami 6 a 9 se vrátil do hry.  Dostihl Víťu před brankou číslo deset, kde byl sice odkrokován Sedláčkem, ale nahrávkou se dokázal vrátit, projet desítku a dotknout se cílového kolíku jako první.

  Víťa tak byl letos již potřetí v řadě na stupních vítězů, ale i tentokrát těsně pod vrcholem.  Svého nejlepšího umístění v podobě třetího místa se dočkal Michal Drábek.  V looser cupu kraloval v letošním ročníku doposud absentující Jakub Jedlička.

V neděli se hrál nebodovaný náhodný los dvojic. Uvolněná atmosféra za slunečního svitu a neúnavně dotěrných bodavých vos nejvíce vyhovovala dvojici Vít Martinec – Martin Barjaktarevič. Druhé místo obsadilo dívčí duo Martina Schnáblová a Martina Martincová a třetí místo Petr Vocetka s Martinem Budilem..

Všem děkujeme za účast a těšíme se na viděnou v sobotu 1. října v pražské Stromovce na  III. Mistrovství ČR ve Free croquetu, kde společně rozluštíme, kdo se stane mistrem republiky pro rok 2011 a kdo vítězem bodování letošního kroket žebříčku.  Při pohledu na pořadí zjistíte, že zdaleka není nic rozhodnuto a vzhledem k tomu, že se za republiku uděluje 1,5 násobek tradičních bodů, bude to bitva až do konce.

Více informací o tomto vyvrcholení kroketové sezony najdete v sekci turnaje.

                                                                                                                                                            jo-ska

 
 
 
 
close
close
loading