Turnaje

 

 

Ligové Superfinále a titul po pěti letech


Na konci října se na pražské Letné odehrálo Free croquetové Superfinále, do kterého  z letošní extrémně vyrovnané ligy, postoupilo kvarteto týmů. S předstihem si účast po základní části zajistil team Tatranu a Krutý Krůty Croquet Crew.  Po napínavých čtvrtfinálových bojích se mohli na účast těšit i Czaras Croquet Club a Bat Stinger.  Počasí bylo tentokrát k hráčům vlídné a pozitivním faktem bylo, že všichni zúčastnění přišli na místo včas, tudíž se mohlo lehce po desáté začít bojovat o finále. Tatran narazil na Bat Stinger a Krůty na Czaras. Loňští finalisté a letos nasazení roli favorita nepotvrdili a zejména Krůty utrpěli poměrně velký debakl, když po jedničkách prohrávali o osm a po střelbě na kolík o devět bodů. V královské hře sice dobře začali, ale postupem času se jim finálová účast vzdalovala, a když kapitán Czarasu trefil jako první cílový kolík, bylo jasné, že Krůty na třetí titul prozatím nedosáhnou a loňské vítězství neobhájí.

To druhé semifinále bylo o poznání dramatičtější. Po jedničkách stav nerozhodný, po kolíku pětibodový náskok pro Tatran. Překvapením proto bylo, že do královské hry nenastoupil historicky nejlepší hráč Free Croquetu – Vít Martinec a na lavičce zůstal i kapitán Martin Budil, který ale nakonec na lavičce nevydržel a střídal Martinu Schnáblovou.  Každopádně tento risk Bat Stinger vyšel a po výhře 27:22 se mohl radovat z postupu do finále.

Baráž

Mezitím se rozehrálo také barážové klání, k němuž nastoupila prvoligová Drtiguľa a druholigový Radocroquet.  Za normálních okolností by byl favorit jasný, ale Drtiguľa měla pro tento den k dispozici jen dva hráče a tak o zápletku bylo postaráno. Ze zápletky se nakonec stalo drama, neboť konečný součet po klasickém ligovém utkání byla plichta. Na řadu přišel rozstřel dva proti dvěma s jednou koulí na tým na pět branek. V rozstřelu nakonec Drtiguľa udržela i pro příští rok prvoligovou příslušnost, ale je jasné, že ostatní členové týmu to budou mít na domácím hřišti v hostinci U Míšků hodně drahé!

Finále

Finále i boj o třetí místo byl po jedničkách a kolíku vyrovnaný a tak o všem rozhodovala závěrečná královská hra. Do té lépe vstoupil tým Bat Stinger a Czaras od počátku tahal za kratší konec provazu. Vít Martinec tentokrát v sestavě nechyběl a všem názorně předvedl, proč je v této hře nejlepší a doposud získal nejvíce titulů. Ten týmový byl už ale pořádně zapadaný prachem, neboť Bat Stinger kralovali poprvé a do letošního roku i naposled v prvním ročníku ligy. Respekt a uznání si Bat Stinger a zejména jejich kapitán Martin Budil zaslouží i za to, že i v nejdůležitějších zápasech sezóny dal důvěru všem členům a členkám týmu včetně dětí.

V boji o třetí místo uspěl nakonec Tatran, když naprosto ovládl královskou hru. Nejlepším hráčem Superfinále byl zvolen Michal Zikmund z Czaras Croquet Clubu. Drobnou útěchou pro kapitána KKCC Tomáše Cagáška bylo alespoň první místo ve statistikách po základní části.

Poděkování patří všem zúčastněným i Jakubu Čmikovi, který byl arbitrem pro Superfinále a i on svým dílem přispěl k tomu, že se vše stihlo za světla a ke všeobecné spokojenosti všech.

 

Za Free croquet team,

jo-ska

 
 
 
 
close
close
loading