Turnaje

 

V rámci Dobruška festu 2013 se Free croquet stěhovala do východních Čech, do rodiště známé literární postavy F.L. Věka. Krásný sportovní areál s perfektně střiženým trávníkem a kvalitním zázemím přivítal nejen hráče kroketu a fotbálku, ale i kubbu, kanjamu a dalších sportů. Hvězdou sportovně – hudebního festivalu byl Jan Budař se svou kapelou Eliščin band. V pátek ráno se do areálu přišly podívat děti z místních škol, aby si ozkoušely pod dohledem zkušených hráčů všechny sporty.

Celý areál byl večer osvětlen, takže ani tma nevadila hráčům, aby se věnovali svým oblíbeným sportům a seznámili se s jinými. Ve velmi přátelské atmosféře se soutěžilo se o cokoliv prakticky non stop. V sobotu byly na programu veškeré turnaje a Free croquet nebyl výjimkou. Hlavní turnaj si přijelo zahrát na třicet hráčů. Hlavní cenou pro vítěze nebyla tentokrát Free croquetová sada, nýbrž originální, ručně dělané trofeje s kroketovou tématikou a věcné ceny.

Finálová šestice měla velmi zajímavé složení. Kromě ostříleného Víti , Zaby a stále se nebezpečně lepšícího Radka Neupauera se do něj premiérově probojovala hráčka Vyžlovky Karolína Stejskalová a bratrská dvojice Strážců Vesmíru - Jan a Jakub Čmiko. Starší  Jakub si již finále zahrál, ale to bylo před dlouhými šesti lety na prvním turnaji na Parukářce.

Martin Zabavskyj od první branky potvrzoval na rovném povrchu roli favorita a dokonale zúročil své golfové schopnosti. Ani tentokrát se sice nevyvaroval zbytečných chyb a dal ostatním šanci, ale díky několika mistrovským úderům nakonec poprvé ve své kroketové kariéře zvítězil. Druhé místo obsadil Radek Neupauer a i pro něj to bylo zatím nejlepší umístění na turnaji. Trojici na stupních vítězů na hlavním pódiu doplnila legenda tohoto mladého, leč stále populárnějšího sportu Vít Martinec.

 

Všem hráčům děkujeme za účast, hlavnímu organizátorovi Petru Poláčkovi za kvalitní organizaci celé akce a těšíme se s vámi v hojném počtu na viděnou v areálu Barochov, kde bude 27.7. Free croquet tour pokračovat třetím dílem. Jinak nezapomeňte, že dny se již zase krátí a je třeba chodit na ligová utkání včas.

 
 
 
 
close
close
loading