Turnaje

 

 

Píše se 11. květen roku 2013 a dá se tušit, že v Klementinu padl další rekord, co se srážek týče.  Věrni hlášce, že se turnaj koná za každého počasí, si dáváme tříhodinové sekací kolečko kolem naší oblíbené vrby, aby vodní sloupce bot hráčů vydržely alespoň první kola a koule pěkně jezdily.

V sobotu 12. 5. se výživná deštivá fronta sune zvolna na východ republiky a v podmračené Stromovce se do hlavního turnaje, který se hrál pod záštitou starosty městské části Prahy 7 Marka Ječménka,  zapisuje vodě odolných a v hřejivé jarní slunce věřících 42 hráčů z Prahy, Čech i Moravy.

Není žádným tajemstvím, že medailisté z minulého ročníku (Fuchs, Barjaktarevič, Souček) výsledkově propadli a zakončili pouť turnajem nejpozději ve čtvrtfinále. Finálovou účast si ani tentokrát nenechali ujít finálové stálice Vít Martinec a Michal Zikmund. Finálovou šestku doplnila Veronika Zabavská , Václav Serbus, Libor Sedláček a Radek Neupauer.

Na nepříliš záludné finálové trati se nejlépe dařilo ve velké pohodě hrajícímu Václavu Serbusovi zvanému Pan Pivo, který své finálové soupeře suverénně přejel o parník a zvláště závěr, kdy přihodil svým největším konkurentům nějakou tu trestnou branku navíc, byl impozantní.  V šestileté historii Free croquet tour  se jednalo o jedno z nejjednoznačnějších finále a Václav Serbus se po zásluze stal jedenáctým hráčem, kterému se podařilo triumfovat a vyhrát Free croquetovou sadu.  Z vítězného trůnu pak pohodlně sledoval zajímavou bitvu o další místa na bedně.

Až v rozstřelu se rozhodlo o tom, že druhý skončil Michal Zikmund, pro kterého to byl velký návrat po vleklém a bolestivém zranění, které si přivodil při jízdě na bobech.  Třetí místo obsadil úřadující mistr republiky Vít Martinec a bodovým ziskem sto bodů opět poodskočil všem v průběžném kroketovém žebříčku.

V ženském turnaji se nejlépe dařilo Karolíně Plačkové a v juniorech Veronice Zabavské. Všem hráčům děkujeme za účast a těšíme se na viděnou 15. června na Dobruška festu.

 

 

 

 
 
 
 
close
close
loading