Turnaje

 

 

První říjnovou sobotu přivítala slunná Stromovka rovnou padesátku hráčů Free croquetu, kteří se přišli pobavit a rozdat si to v open kategorii o mistrovský titul. Soutěžilo se na rekordních sedmi drahách a pro pány, kteří neprošli prvními dvěma koly či přišli pozdě, byl připraven amatérský turnaj. Devatenáct žen a šest juniorů bojovalo na krátce střižených pažitech o mistrovské tituly ve svých kategoriích.

Šestice finalistů byla známa o půl páté a k žádnému velkému překvapení tentokrát nedošlo. Ve finále nastoupili tito hráči: Martin Budil (Bat Stinger) – Mistr republiky z roku 2010, Petr Vocetka (Circus Free style) –  2. místo ve Free Croquet tour 2011,  Petr Vaněk  (bez klubové příslušnosti)– obhájce 2. místa  z MČR 2011, Martin Zabavskyj (CZH CROQUET CLUB) – nováček roku 2012, který nechyběl ani v jednom z letošních finále, Michal Zikmund (Vyžlovka Croquet club) – dvojnásobný vítěz Free croquet tour a konečně Vít Martinec  (Bat Stinger) –  vítěz prvního neoficiálního MČR 2008, vítěz I.MČR 2009,vítěz  Iron Mana 2012… Zkrátka nejúspěšnější hráč a držitel mnoha dalších nej.

Dle nejlepšího svědomí a vědomí jsem postavil finalistům dráhu hodnou IV. M ČR ve Free croquetu, leč maximálně spokojený mohl být jen jeden.

Docela spokojený mohl být na třetím místě Petr Vocetka, který udělal ze zatím  průserové sezony rázem tu nejúspěšnější. Druhý Petr Vaněk to je jiný příběh. Být dvakrát druhý na MČR je sice úspěchem, ale kroketová sada se za druhé místo nevyhrává. Když to dokázal i Andy Murray, tak ty to taky zvládneš, Čáňo!

Nevím, jak to ten chlapec dělá, ale opět dokráčel k cílovému kolíku jako první. Ano, Vít Martinec převzal mistrovský titul od své ženy, dostál svým slovům o pouhém ukázání putovní trofeje a po dvouleté odmlce je zase úřadujícím mistrem, vítězem žebříčku pro rok 2012, nasazenou jedničkou pro první turnaj v roce 2013 a další ročník mistrovství.

Opět dokázal, že je v tomto sportu tím nejlepším. Víra v sebe, předvídavost, důslednost při zdánlivě snadných úderech, bezchybně zvládnutá taktika, dobrý odhad tratě i soupeřů a vždy dobrá nálada. To jsou silné devizy Víti Martince a těžko jim čelit.

První titul pro Moravu

Díky tomu, že žádná žena nedokázala v hlavním turnaji postoupit do semifinále, odehrál se ženský turnaj bez prodlev a čelovek nebylo tentokrát třeba. Nejlepší žena roku 2O12 - Veronika Zabavská dala přednost obhajobě titulu v juniorském turnaji a taknejvětší favoritkou na vítězství byla Martina Martincová, na kterou však nezbylo místo ani na pódiu.

Šťastná jako blecha byla na třetím místě Markéta Vozková, která dobře potrénovala na Stop Zevling a jistě nelitovala. Druhým místem ozdobila svůj debut na Free croquet tour  Gabriela Dočkalová a rázem přibyla na ligovou soupisku Bat Stinger. Bezmála 400 km ujela, aby všem ukázala, co od Barochova poctivě natrénovala Klára Bubíková. Bylo z toho nakonec první místo a vůbec první úspěch pro Free croquetovou Moravu.

 

Ve šlépějích rodičů

Ve startovním poli juniorského turnaje se nacházelo šest juniorů. Při neúčasti Myšáka Michala a Báry Hruškové to vypadalo, že se o titulu rozhodne mezi Veronikou Zabavskou a Viktorem Neupeauerem, kteří své kvality pravidelně prokazují nejen na turnajích, ale i při vypjatých ligových kláních svých týmů. Na titul si dělal zálusk i minule druhý Dominik Strnad, avšak nikdo nepočítal s Vojtěchem Martincem, který teprve nedávno přerostl délku dospělé palice. Zaskočil favority a dokonale tak potvrdil přísloví, že jablko nepadá daleko od stromu. Po tátovi a mámě přispěl na rodinnou trofejní poličku nečekaným titulem a dosti hlasitě si řekl o ligové angažmá.

Všem zúčastněným děkujeme za účast, vítězům blahopřejeme a již brzy se můžete těšit na video z tohoto turnaje.

 

Za ČFCA

jo-ska

 

 
 
 
 
close
close
loading