Turnaje

 

Druhý turnaj Free croquet tour 2011 je úspěšně za námi. Kroketový turnaj v kombinaci se slunným počasím přilákal do Stromovky rekordní počet hráčů. V hlavní soutěži startovalo na pěti drahách celkem 33 hráček a 30 hráčů ze tří zemí (ČR, Slovensko, Francie). Jelikož ze špičky nechyběl prakticky nikdo, byla cesta do dalších kol pro nováčky poměrně složitá. Našli se ale i tací, kteří bez výraznějších problémů postoupili až do semifinále a to drželi kroketovou palici prvně v životě. Zdánlivě rovná Stromovka skýtá mnoho nástrah v podobě, drnů, výmolů, kořenů apod. a tak se obhájce albrechtického prvenství Zdeněk Schiffmann loučil už ve čtvrtfinále. Svůj um mohl naplno předvést až v looser cupu, který nakonec ovládl před golfovými specialisty Lohmannem a Fuchsem.

Po úspěšné rekonvalescenci se na kroketový trávník vrátil Vít Martinec. Nutno říci, že nucená půlroční pauza na něm nebyla vůbec znát, což potvrdil svojí finálovou účastí, kde to po rozstřelu s Budilem dotáhl na třetí místo. Finále bylo pořádně nabité, neboť v něm figurovali hned tři vítězové Free croquetu. Trio Martinec, Budil, Zikmund doplnil po delší době Michal Drábek, Milan Kuboszek a premiérově i Erika Matusová.

Téměř na rok přesně se z vítězství radoval Michal Zikmund, jemuž se ve Stromovce nebývale daří. Své tři účasti proměnil ve dvě prvenství a jedno třetí místo. Díky tomu se posunul v průběžném hodnocení již na druhou pozici, a jelikož obhajuje příště pouhých deset bodů, bude mít Schiffmann dost práce si průběžné vedení udržet. Co se skrývá za úspěchem toho výjimečného hráče? Kromě dobré psychiky a absolutní koncentrovanosti, kvalitní čtení hry, zvolení správných úderů i analýza hry soupeřů. No, a také možná z domova přinesená židlička…

Druhým místem se blýskl Milan Kuboszek a dosáhl tak zatím svého nejlepšího výsledku ve Free croquet tour. Díky finálové účasti si Erika Matusová suverénně zajistila pozici nejlepší ženy. Ze šestice juniorů byla díky čtvrtfinálové účasti nejlepší Veronika Zabavská. Vítězům gratulujeme.

Speciální poděkování patří firmě www.italskehodovani.cz za vynikající bagety a Michalovi z tenisových kurtů Stromovka za posekané hříště.

Příští kroketové klání se uskuteční poslední červencový víkend v areálu Barochov - www.arealbarochov.cz Jelikož se jedná o dvoudenní akci, můžete se kromě klasického turnaje těšit i na speciální disciplíny a to nejen v kroketu. Oblíbená Vyžlovka přijde na řadu v srpnu a to 20 a 21. 8. Více podrobností se dozvíte v brzké době v sekci plánované turnaje. Se všemi přáteli kroketu a dobré zábavy se těšíme na viděnou. Kroketu zdar.

jo- ska

 
 
 
 
close
close
loading