Turnaje

 

Koncem července se odehrál třetí díl Free croquet tour letošní sezony. Již potřetí se hrálo v areálu Barochov a pokud bylo minulé dva ročníky deštivo, letos to bylo přesně naopak. Tropická vedra zužovala celou ČR, ale díky mnoha stromům a bazénu bylo na Barochově krásně.

 

Do turnaje se přihlásilo velmi solidních 47 hráčů. Na šesti drahách se krátce po poledni soutěžilo o další kroketovou sadu. Vítězství z loňského roku obhajovala Veronika Zabavská, ale tentokrát to nestačilo ani na finále. V něm tradičně po třech vyřazovacích kolech nechyběl její táta. Ten má snad finálovou účast předplacenou, podobně jako Michal Zikmund. Tuto dvojici doplnil Martin Budil, Radek Neupauer, Josef Souček a nováček Jakub Hančil, který v závěrečném finiši zkazil radost Martině Schnáblové. Ta vykazovala po celý turnaj výbornou formu a na každý úder se pečlivě soustředila, jenže v klíčovou chvíli netrefila cílový kolík. Následně sice ano, ale radost byla jen chvilková, neboť omylem předběhla. Její koule se vracela na původní místo, Jakub jí zázračně trefil a od kolíku opět oddálil. Prostě pech, ale titul nejlepší ženy na Barochově Martině nikdo nevezme.

Na nějaké bratříčkování ve finále neměl pro tentokrát nikdo ani pomyšlení. Vždyť se také do finále kvalifikovalo hned pět kapitánů ligových týmů.  Nejrychleji k cílovému kolíku pádil Radek Neupauer, který nechyběl ve třetím finále v letošní sezoně.  Na několik úderů byl sice zpomalen díky trestné brance před osmičkou, ale v pravý čas se opět rozjel a trefil cílový kolík jako první. Po chvilce dorazil do cíle Martin Zabavskyj a tito dva si tak prohodili pořadí z minulého turnaje. Díky prvnímu místu se Radek vyšvihnul vůbec poprvé do čela kroketového žebříčku. O třetí místo se rozstřeloval autor článku s Jakubem Hančilem. Za svitu čelovek se šlo až na branku číslo tři, kde riskantním úderem rozhodl zkušenější z dvojice ve svůj prospěch.

Kromě kroketu se soutěžilo i ve fotbálku, kde kralovala Andrea Maratová s Šárkou Holomouckou. Ve střižbě si vedl nejlépe Jakub Suchý. Závěrem děkujeme všem zaměstnancům areálu Barochov a se všemi se těšíme na viděnou 23. až 25. 8. na Vyžlovce, kde se odehraje další díl Free croquet tour.

 

jo-ska

 
 
 
 
close
close
loading