Turnaje

 

Do konce prázdnin zbývalo již jen pár dnů, když se popáté v rámci Summer tour –Iron man odehrál na Vyžlovce poslední áčkový turnaj před Mistrovstvím republiky.

Ve startovním poli Free croquetového turnaje bylo přes padesát hráčů a hráček, kteří za ideálního kroketového počasí, bojovali na šesti drahách o co nejlepší umístění. Kdo neuspěl, mohl si spravit chuť při volejbalu, nebo večer při střižbě a fotbálku. Novinkou byl nedělní turnaj v kubbu a poprvé se také soutěžilo v kroketových technických disciplínách jako je střelba na kolík a čára. Celkem se za víkend odehrálo rekordních deset turnajů, z nichž hráči sbírali body do celkového hodnocení Iron mana. V boji o prestižní titul rozhodl až poslední turnaj a tím byly fotbálkové jedničky. O pět bodů nakonec zvítězil Martin Douša před Jakubem Čmikem.

V kroketu to ale ani jeden z nich daleko nedotáhl a s turnajem se loučili již ve druhém kole, když na postup do finále bylo zapotřebí tří postupů. Ve čtvrtfinálovém sítu uvízlo mnoho štik, které obvykle promlouvají do konečného pořadí (M. Budil,  M. Zabavskyj, R. Neupauer a další).

Finálový sextet měl překvapivé složení a to nejméně ve dvou případech.  Tím prvním byl Pavel Svoboda, pro něhož to byl vůbec první turnaj a druhým toho času jednoruký autor reportáže, který se v době turnaje čerstvě dovybavil sádrou a musel tak operativně změnit uchopení palice.  Pavlovi sekundoval ve finále jeho ligový kapitán Petr Vocetka, domácí tým Vyžlovka spoléhal na Karolínu Stejskalovou a zbylá dvě místa obsadil Václav Serbus a obhájce prvenství z minulého roku, v té době ještě úřadující Iron man - Vít Martinec.

Ten sice nezačal hru nikterak famózně, ale postupem času se propracoval do čela a od šesté branky byl téměř nepolapitelný. Umě se dokázal schovat před případnými útoky soupeřů a dosud jako jediný obhájil na Vyžlovce své prvenství. V dramatické koncovce vrcholící rozstřelem se na druhé místo propracoval DJ Petr Vocetka.  Pokud by byl ve hře tak agresivní jako při večerním lámání beatů a zpomalil ve vhodné chvíli Víťu, mohl pomýšlet i výš. Třetí místo obsadila domácí hvězda Karolína Stejskalová.  Stala se tak nejlepší hráčkou dne a teprve třetí ženou (Martina Martincová, Veronika Zabavská), co dokázala být v hlavním turnaji na bedně. V juniorech si počínal nejlépe Viktor Neupauer.  Gratulujeme.

Na čele žebříčku se nám to před vrcholem sezony opět hezky zamotalo a první trojici Martinec, Zabavskyj, Neupauer dělí jen minimální bodové rozdíly. Do hry o celkové prvenství ale mohou promluvit i další v pořadí, neboť je ve hře 240 bodů pro mistra republiky. Na rozluštění tajenky si budeme muset počkat do 12. října, kdy se v pražské Stromovce těšíme se všemi na viděnou a krokovanou.

jo-ska

 

 

 

 
 
 
 
close
close
loading