Úvod > Liga > Zimní liga

Startujeme 4. ročník Free croquetové zimní ligy jednotlivců  2019

Liga se hraje vždy v sobotu od 11:00 do 16:00 hodin jednou měsíčně od ledna do března. Do zimní ligy jednotlivců se může přihlásit kdokoliv a to kdykoliv během hracího dne. Zimní liga je ideálním tréninkem na letní ligu družstev. Hracím místem pro zimní ligu je Výletná.

 

Registrace na jednotlivá kola činí 50,- Kč. Platí se vždy na místě pořadateli.

 

Termíny  a místa oficiálních základních kol:

15. 12. 2018 restaurace  Na Výletné - Letná

12. 1. 2019  restaurace Na Výletné - Letná

23. 2. 2019 restaurace na Výletné  - Letná

Neoficiální kola:

(bude probíhat průběžná aktualizace)

 

Finálové kolo:  30. 3. 2019 - Letná

Ženy a muži hrají finále zvlášť.

Do finálového kola postupuje 15 hráčů/ek  a do finále žen 9 hráček s nejvyšším bodovým ziskem ze základních kol.

 

Zimní Free croquetová liga se hraje za jakéhokoliv počasí!

Oficiálních základních kol se účastní delegát ČFCA, který optimalizuje systém her, hráčů v jednotlivých ligových kolech a rozhoduje v případě sporů.  V jeden hrací den soutěžící stihne odehrát až tři ligová utkání.  Body z jednotlivých základních kol se soutěžícímu sčítají.

Free croquetové vybavení bude v místě konání vždy k dispozici, ale samozřejmě si můžete přinést své vlastní.  Prostory sportovního centra Výletná zajišťují hráčům veškerý myslitelný komfort během všech kol zimní Free croquetové ligy.

Neoficiální ligové kolo může pořádat jakýkoliv soutěžící přihlášený do zimní ligy jednotlivců. Počet těchto kol je omezen na 8. Kdo se dříve přihlásí o pořadatelství, vítězí.  Podmínky pro to, aby se body z tohoto klání soutěžícím počítali do celkového bodování základní části zimní ligy, jsou následující:

1.       Nahlásit písemně ČFCA 14 dní dopředu datum, čas a místo neoficiálního základního kola.

2.       Spolu se soutěžícím se tohoto utkání musí účastnit nejméně šest dalších hráčů. Všechna kola jsou otevřena pro všechny soutěžící zimní ligy. Soupiska soutěžících na dané kolo je uzavřena tři dny před termínem. Hráč, který se chce jednorázově zůčastnit neoficiálního kola zimní ligy bez ambicí dále v lize pokračovat, platí organizátorovi jednorázový poplatek 50,- Kč. Ten putuje do finálového jackpotu.

3.       Free croquetové vybavení, zápisy o utkání jsou plně v režii pořádajícího soutěžícího, případně dalších hráčů, kteří se tohoto kola zúčastní.

4.       Nejpozději tři dny po odehrání kola, je třeba zaslat ČFCA kompletní výsledky.

5.        Soutěžícímu se počítají tři nejlepší výsledky do celkového bodování základní části.

Zápis o utkání

Jednotlivých utkání se účastní vždy tři hráči, kteří spolu hrají jeden zápas jednotlivců a královskou hru. O pořadí soutěžících v zápise o utkání rozhoduje los, který se uskuteční před samotným utkáním. V případě remízy následuje rozstřel. Zápas jednotlivců se hraje na pět branek.  Královská hra, kdy každý z hráčů ovládá dvě koule, se hraje na pět branek. Hráč A ovládá zelenou a modrou kouli, hráč B červenou a oranžovou kouli a hráč C žlutou a černou kouli. Hra se dohrává do prvních třech koulí, které se dotknou cílového kolíku. Pokud hráč omylem trefí stejnou kouli podruhé, zůstavá trefená koule na původním místě. Koule, která se takto provinila zůstává tam, kde skončila po úderu a v dalším kole nehraje. Ligové utkání se hraje dle ligových a turnajových pravidel Free croquetu.

Bodování: jednotlivci - 5, 3, 0, královská hra -  7, 5, 3, 2, 1, 0

Maximální počet bodů jednoho hráče v utkání může být 17.

Ligové aktuality naleznete na stránkách croquet .cz  a na našem facebooku.

Přejeme vám co nejvíce vítězných úderů v zimní lize!

 

Vítězství z druhého ročníku zimní ligy obhajuje: Martin Zabavskyj

 

Případné dotazy vám zodpovíme na: liga@croquet.cz, 608 666 217, 608 666 215

Podrobné informace naleznete na www.croquet.cz

 

TABULKA

 
 
close
close
loading